Başkanın Mesajı

KURUMUMUZ

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 1965 yılında kurulmuş olup esnaf ve sanatkarlardan oluşan üyelerine hizmet üretir. Odamız girişimci ruhu ve sahip olduğu inançlı ve dinamik kadrosuyla kısa zamanda üyelerine sunduğu hizmetleri çoğaltarak, Paylaşımı bilmek, İç barışı ve Sosyal dengeyi sağlamak, kulvarında bulunan emsal Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlikler arasında farklılığı yakalamış ve kullandığı teknolojik ekipmanlarla üyelerine eğitim hizmetlerini; en modern eğitim salonlarında sunmaya devam etmektedir. Uluslararası standartta hizmet üretmektedir. Kadromuzun girişimci ruhu ve titizliği hizmette kaliteyi getirmiştir. Hizmeti kendine ilke edinmiş olan yönetimimiz kendi alanında lider Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği olmayı hedefleyen bir vizyonla çalışmalarına devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Türkiye’de sektöründe ve yönetim anlayışında öncü,dinamik,kendini yenileyebilen bir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği olmayı başarmaktır.

DEĞERLERİMİZ

Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği yönetimi ve çalışanları dürüstlüğe ve etik değerlere sahiptir. Konfederasyonumuza Odalarımıza ,üyelerimize ve topluma verdiğimiz sözleri tutarız,insani değerlere önem veririz,bir insanın açlığı bizleri çok etkiler ve uykularımız kaçar,bu insan arzın neresinde olursa olsun. Peygamber efendimizin “hadis-i şerif” olduğu gibi “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” Anlayışına sahip olan Esnaf ve Sanatkarlar kesimi; Ben siftah ettim komşum siftah yapmadı anlayışı ile bağdaşmaktadır.

SOSYAL SORUMLULUK

Hedeflerimiz esnaf ve sanatkar üyelerimize dönüktür. Çalışanlarımız hizmette kalite ve çevre bilincine sahiptir.Çevreyi korur ve korunması için çaba gösteririz.

SÜREKLİ GELİŞİM VE DEĞİŞİM İÇİNDEYİZ

Takım olarak kalıpları kırar yeni fikirler üretiriz.Mevcut olanla yetinmeyiz daha ilerisini hedefler faydalı değerler üretiriz.İki günü aynı olanlar zarardadır felsefesine inananlardanız.

KURUMSALLIK

Kendimizi esnaf ve sanatkarın bir parçası olduğunu hiç unutmayız, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğinin geleceği için çalışırız ülkemizin bütün değerlerini benimser ve sonsuza denk savunuruz. Yaşatılmasında toplum yararı gördüğümüz en önemli miras hiç şüphesiz 12.yüzyıldan beri süregelen esnaf teşkilatı olan AHİLİK KÜLTÜRÜDÜRÜ ve ahlakı ile yaşamayı ilke ediniriz.Çanakkale Savaşlarında şehit olan atalarımızın niçin öldüğünü bilir öyle bir ölüme kendimizi hazırlar ve bekleriz, bu düşünceyi savunuruz

                                           Şevket KESKİN

                                 TESK Yönetim Kurulu Üyesi

               Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı

            Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı