VALİ ŞAHİN ÖZSAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARINI ZİYARET ETTİ

Sanayi sitesi esnaflarının sorunları dinlendi
"

   VALİ ŞAHİN ÖZSAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARINI ZİYARET ETTİ

 

 

 

 Vali Vasip Şahin, beraberinde TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ile birlikte ÖZSAN Sanayi Sitesini ziyaret ederek, buradaki esnafların sorun ve taleplerini dinledi.

 

  İmalat Demir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Cevdet Özyalın ile birlikte çok sayıda esnaf odası başkanında katıldığı ziyarette Vali Şahin,  ÖZSAN Sanayi Sitesi Kooperatif binasında toplanan esnaflarla toplanarak burada kooperatif başkanı Hikmet Usuğ’dan bilgi aldı.

 

  ÖZSAN Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Hikmet Usuğ, sitenin hem Bostanbaşı ve hem de Yakınca Belde Belediye sınırlarında kaldığını, ancak bu iki belediyenin de temizlik konusunda kendilerini mağdur ettiğini söyledi. Usuğ, güvenlik ve elektrik alt yapısı konusunda yaşadıkları sıkıntıları da Vali Şahin’e katardı. Toplantıya katılan esnaflarda çevreyolu üzerinden ÖZSAN’a verilen kavşak geçişinden dolayı da teşekkür etti.

 

 MESOB Başkanı Şevket Keskin ise, ÖZSAN Sanayi Sitesine çevreyolu üzerinden yeniden yol verilerek kavşak yapılmasından dolayı teşekkür ederek, “Bu kavşak sayın valimizin destekleri ile açıldı, sayın bakanımızla da görüşerek bu konudaki sıkıntımızı çözdü.  Valimiz her zaman esnafımızla birlikte ve kapısı her zaman esnafa açık. Yaşanan bazı sorunlar büyükşehir ile birlikte daha hızlı çözülecektir” dedi.

 

 TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’ da, ÖZSAN Sanayi Sitesine yeniden kavşak yapılarak çevreyolu üzerinden yol verilmesinden dolayı teşekkür ederek,  “Sıkıntılarınızı biliyoruz. Bunları takip ediyoruz” dedi.

  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ise, yaşanan mevcut sorunların büyükşehir ile birlikte çözüm bulacağını söyleyerek, büyükşehir ile birlikte ÖZSAN Sanayi Sitesindeki esnaflara da artık kredi verebileceklerini söyledi.

 

  Vali Vasip Şahin ise, kavşağın açılacağı konusunda verdikleri sözü yerine getirdiklerini söyleyerek, kendisine iletilen sorunları da çözümü için takip edeceğini belirtti. Şahin, Bostanbaşı ve Yakınca Belde Belediyeleri ile görüşeceğini ve sorunların çözümü konusunda takipçi olacağını ifade etti.

  Vali Şahin ve beraberindekiler bir süre ÖZSAN Sanayi sitesinde incelemelerde bulundular.

 

 

Kaynak: Burhan Karaduman

"
Tür DOSYA İNDİR