MESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN: ESNAF İÇİN YAPAMAYACAĞIM HİÇ BİR ŞEY YOKTUR""

" MESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN: ESNAF İÇİN YAPAMAYACAĞIM HİÇ BİR ŞEY YOKTUR""""
"

  

  MESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN:

  “ESNAF İÇİN YAPAMAYACAĞIM HİÇ BİR ŞEYYOKTUR”

 

 

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nın genel kurulunda mevcut başkan ile birlikte iki liste seçime girdi.

  Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nın 2014 yılı genel kurulu Yıldız Düğün Salonu’nda başladı. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’in divan başkanlığını yaptığı genel kurula Esnaf ve Sanatkarlar Kredi kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ile birlikte çok sayıda esnaf odası başkanı ve oda üyeleri katıldılar. Genel kurulda mevcut başkan Faruk Yılmaz ile Mustafa Murat aday oldular.

  Genel kurulda konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin genel kurulun açılışına oda üyelerinin katılımın ve ilginin az olmasına tepki göstererek  “Genel kuruldan çıkıldıktan sonra köşelerde eleştirecekler ‘Oda başkanları ne yaptılar?, öbürleri ne yaptı, bunlar ne yaptı?’ Siz ne yaptınız? 4 yılda bir seçme ve seçilme hakkı olan tüm esnafların üyesi olduğu odanın genel kuruluna katılması gerekiyor. Esnafsak derdimize derman olalım ki, çaresini bulalım. Genel kurulda 2 aday var, Allah kime nasip ederse hayırlı olsun. Genel kuruldan 1 yıl sonra ‘Sen bana ne yaptın?’ diye ifadeler söylenecek. Genel kurula gelmiyorlar ki, yönetimlerin ne yaptığını, ne yapacaklarını duysun. Esnaflarımız genel kurullarına katılarak sorunlarını dile getirmeli, yönetimlere sorunlarını aktarmalı. Esnaflarımız odalarına sahip çıktığı zaman odalar ve yönetimleri daha güçlü olur” diye konuştu.

  Genel kurulda konuşan adaylar bir birlerine başarılar dileyerek, genel kurulun hayırlı olmasını dilediler. MESOB Başkanı Keskin, her iki adaya da teşekkür edip, başarılar dileyerek, “Her iki adayımıza da başarılar diliyorum. Oyu olmayan, bu mesleğin içinde olmayan, kendini bilmezler bu işe karışmasın. Ben birlik başkanı olarak hiç karışmadım. Hiç kimse karışmasın. Sağda, solda oturup da, perdelerin arkasında bakmakla olmuyor. Bırakın esnaf kendi adayını, kendi yönetimini kendisi seçsin.  Esnaf odalarının seçimleri en demokratik seçimlerdir. Üye olmayana asla ve asla oy kullandırılmaz. Tüm seçim süreci ve oy kullanma süreci bakanlık temsilcilerinin gözetiminde seçim kurulu tarafından yapılıyor. Esnaf kendi seçimini kendisi yapar. Evlere eşlerini de götürüp, Kur’an, kitap üzerine yemin ettirilmesin. Bir oy için bunlar yapılmaz, yazıktır, günahtır” dedi.

  Pazar ruhsatı sorununda çözüleceğini belirten Keskin, “Yanlış yaptığı zaman hükümet değil, kim olursa olsun eleştiririm. Sonuna kadar esnafın hakkını savunurum. Esnaf benim başımın tacı. Esnaf Malatya’nın kalbidir. Esnaf için yapamayacağım hiçbir şey yoktur. Üç kağıtçılara da müsaade etmeyeceğim, müsaade ettirmeyeceğim” diye konuştu.  Genel kurulda her iki adada oylarını birlikte kullanarak bir birlerine başarı temennilerinde bulundular.

 

  Kaynak: BURHAN KARADUMAN  

"
Tür DOSYA İNDİR