“Malatya’ya Daha Çok Kredi Vereceğiz”

Halkbank Genel Müdürü, Malatya Bölge Müdürlüğü’nün bayram sonrası faaliyete geçeceğini söyledi

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Her ne kadar son dönemde döviz kurlarında ve faiz oranlarında bazı dalgalanmalar olsa da, seçim sonrası bunların yeniden bir dengeye gidip daha normalleşmeye geçeceğini ümit ediyoruz, böyle de olacaktır.” dedi. Arslan, Halk Bankası Malatya Bölge Müdürlüğünün ve OSB Şubesinin kurulması ile Malatya’da kredi işlemlerinin daha da hızlanacağını ve Malatya’ya daha fazla kredi vereceklerini kaydetti.

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, beraberindeki banka yöneticileri ile birlikte  Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

-“Bölge müdürlüğü için teşekkür ediyoruz”

Halk bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a ziyareti için ve Malatya’ya bölge müdürlüğü kazandırılmasından dolayı teşekkür eden MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Kendileri de bir tarafı Malatya’dır. Malatya’ya her zaman destek vermiştir, esnaf ve sanatkarın yanında olmuştur. Kendilerini bankacılık sektöründe  iyi bir bürokrat ve iyi bir insan olarak tanıyoruz.  Halk Bankası Bölge Müdürlüğü’nün Malatya’ya kazandırılmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.  Malatya’nın böyle bir oluşama ihtiyacı vardı.” dedi.

-“İnsanı güzel, iş dünyası heyecanlı ve dinamik”

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Malatya’ya her geldiğimizde size uğramamak olmuyor. Malatya denilince sadece kayısı değil birçok güzellik akla geliyor. İnsanı da güzel, iş dünyası da heyecanlı, dinamik. Malatya tarihi ve kültürü ile çok önemli bir kentimiz. Türkiye için de önemli. Terörün hiçbir zaman bulaşamadığı bir ilimizdir Malatya. Burada esnaflarımız başta olmak üzere iş dünyasının çok önemli katkısı olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Halk Bankasının esnaf ve sanatkara önemli kredi imkanları sunduğunu belirten Arslan şunları söyledi, “Bu yıl bankamızın 80’inci yılını kutluyoruz. Halk Bankası da 80 yıldır esnafla, KOBİ’lerle birlikte büyüdü. Esnafı büyütürken bir taraftan kendisi de büyüdü. Karşılıklı, bu ilişki bu sevda yıllarca devam etti, bugünlere kadar geldik. İnşallah bundan sonra da güçlü bir şekilde Halk Bank başta esnaf ve KOBİ’leri destekleme misyonuna bağlı kalarak güçlü şekilde faaliyetlerine devam edecektir.  Türkiye genelinde esnaflara kullandırılan kredi bakiyesi 153 milyon lira iken bugün geldiğimizde noktada 28 milyar TL’ye ulaşmıştır  bu kredi bakiyesi. Oysa son 15 yılda 80 milyarın üzerinde kredi kullandırıldı.  Son 15 yılda 80 milyarlık bir destek sağlanmış 1 milyon 700 bin esnafa. Ortalama 45-50 bin TL ile esnafımız hem ayakta kalmış, hem ekonomiye destek olmuş, hem de sosyal adaletin, sosyal barışın korunması ve geliştirilmesine de çok önemli misyon üstlenmiştir. Biz de Halk Bankası olarak böyle bir sürecin içinde olmaktan da büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

-Malatya’ya bölge müdürlüğü bayramdan sonra açılıyor

Halk Bankası Malatya Bölge Müdürlüğü’nün Ramazan Bayramı sonrasında hizmete gireceğini belirten Arslan, kredi dosyalarının daha hızlınacağını ve Malatya’ya daha feazla kredi vereceklerini kaydederek şöyle konuştu; “Malatya’da daha önemli adımlar atmak için Malatya’da bir yönetim organizasyonel değişikliğine giderek, Malatya’da bir bölge müdürlüğünü kurma kararını aldık. İnşallah bayramdan sonra bölge müdürlüğümüz kurulmak suretiyle yerel anlamda işler daha hızlı gidecek, dosyaların bekleme süresi kısalacak, esnaf ve müşteri ziyaretlerimiz çok daha sık yapılacak ve sıkıntılar yerinde dinlenecek. Bu da önemli bir adam. Gerekirse Malatya’da yeni şubelerde açabiliriz. Malatya’da Organize Sanayi Bölgesi’nde bir banka şubesinin olmadığını öğrendik, hemen çalışmalara başlayıp Organize Sanayi Bölgesinde şubemizi de kısa bir süre sonra devreye sokacağız.  Bölge müdürlüğü ve yeni şubemizle birlikte Malatya’ya daha çok kredi vereceğiz.”

-“Seçimden sonra döviz ve faizler normale dönecek”

Son ekonomik gelişmeleri de değerlendiren Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Her ne kadar son dönemde döviz kurlarında ve faiz oranlarında bazı dalgalanmalar olsa da, seçim sonrası bunların yeniden bir dengeye gidip daha normalleşmeye geçeceğini ümit ediyoruz, böyle de olacaktır. Bu tür dalgalanmalar geçmişte de oldu, ama her zaman yeni bir denge oluşturulup esnafımız, KOBİ’miz,iş dünyamız üretime,yatırıma devam etti ve tekrar finans piyasalarında istikrar sağlanmış oldu. Bu açıdan ümit var olacağız, hiçbir zaman geleceğe olumsuz bakmayacağız.” dedi.

-“Reyting kuruluşlarının göremediği bir tablo var”

Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye ve aynı zamanda güçlü bir bankacılık sektörüne sahip olduğunu söyleyen Arslan, “Türkiye ekonominin alt yapısı çok güçlü. İhracatta bu yıl rekor kıracağız, turizm sektöründe çok ciddi doluluk oranları var otellerde, turizmin büyümesi gelişmesi devam edecek. Yine bankacılık sektöründe sermaye yeterlilik oranları oldukça güçlü, likit oranları güçlü ve her ne kadar bir takım reyting kuruluşlarının bankalarla ilgili yakın izleme ve görünümü negatife döndürme çabaları da olsa bankacılığın ve iş dünyasının gerçek yüzü bunun böyle olmadığı şeklindedir. Her zaman güçlü, üretim yapan, siparişlerin yoğun bir şekilde devam ettiği, ihracatın devam ettiği bir ekonomimiz var.  O açıdan bizim ihtiyacımız olan geleceğe çok daha umutla bakıyor olmaktır.” diye konuştu.

-“Seçimi Türkiye kazanacaktır”

24 Haziran seçiminde Türkiye’nin kazanacağını belirten Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Kısa bir süre sonra önemli bir seçim olacaktır. Tabi her zaman Türkiye kazanan olacaktır ve sağlanmış olan istikrar ve büyümenin devam edeceğine, güçlü bir şekilde inanıyoruz. Artık Türkiye farklı bir ligde. Hem bölgesinde, hemde dünyada önemli bir role sahip. Dünyanın en büyük 16. ekonomisi. Bunlar tesadüfi değil.” ifadelerini kaydetti.

-“Tüm itibar operasyonlarına rağmen milli bankamız güçlü”

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi, “Halk Bankası olarak Türkiye ekonomisinin gelişmesi için üzerimize ne düşen varsa imkanlarımızı sonuna kadar kullanıp, iş dünyamıza, KOBİ’lerimize destek olmaya devam edeceğiz.  Gelecek çok daha parlak olacaktır. Bunu İnşallah hep birlikte başaracağız.  Tüm itibar operasyonlarına rağmen, tüm algı operasyonlarına rağmen milli bankamız Halk Bankası güçlü bir şekilde ayakta ve Türkiye ekonomisine destek vermeye devam ediyor ve güçlü bir şekilde de devam edecektir.”

MESOB Başkanı Keskin, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a taze ve kuru kayısı hediye etti. Arslan ise ziyaretin anısına Keskin’e kahve fincan takımı hediye etti.

 

Tür DOSYA İNDİR