KESKİN'DEN TAKSİ DURAĞI VE PAZARCI ESNAFINA ZİYARET

" - MÜŞTERİ İSTEMİDİĞİ SÜRECE ARAÇTA MÜZİK ÇALMAYIN" - "PAZARCI ESNAFIMIZ TEMİZ, TAZE VE HİJYENHİK ÜRÜN SATSIN. SORUNLARIINIZI ÇÖZMEK BOYNUMUZUN BORCU""""
"

  

 

  - KESKİN’DEN TAKSİ DURAĞI VE PAZARCI ESNAFINA ZİYARET 

  - MESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN: 

  - “TİCARİ TAKSİLER HIZ LİMİTİNE DİKKAT ETMELİ, ARAÇ KULLANIRKEN SİGARA İÇMEYİN” 

 

 - “MÜŞTERİ İSTEMİDİĞİ SÜRECE ARAÇTA MÜZİK ÇALMAYIN” 

  - “PAZARCI ESNAFIMIZ TEMİZ, TAZE VE HİJYENHİK ÜRÜN SATSIN. SORUNLARIINIZI ÇÖZMEK BOYNUMUZUN BORCU”

 

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, taksi durağını ve pazarcı esanfını ziyaret ederek, burada sohbet edip, sorun ve talepleri dinledi. 

  Taksi durağını  ziyarette konuşan Keskin, “Sıkıntılar mutlaka olacak, kalabalık bir ailesiniz, küçük bira aile değilsiniz. Siz gezici ve kamu hizmeti gören bir ailesiniz. Gelen yetkililer görevini yapacaktır, ama yanlış bir şey yaptıklarında siz yanlışla cevap vermeyerek durumu bize bildireceksiniz. O zaman beni karşılarında bulurlar. Ahilik kültüründen gelen esnaf bir kere saygıyı kaybetmeyecekki, sevgiyi bulabilsin. Taksici esnafı sabahları arabasını kapısını Bismillah ile açar, akşamda şükrederek evine gider. Ben sizden Ahilik kültürüne uymanızı istiyorum. “Ben taksiciyim, ben şuyum” tavrı geçti. Giyiminizle, kuşamınızla insanlara davranışınızla, asla ve asla havalı kurna çalmadan, müşteri istemeden müzik çalmadan, arabada sigara kullanmadan işinizi yapacaksınız. Şoför esnafından kesinlikle araç kullanırken sigara kullanmamalarını istiyorum. Ahilik kültürüne uyarak mesleğinizi sürdüreceksiniz” diye konuştu.

  Keskin, taksicilerden trafik kurallarına kesinlikle uymalarını ve hız limitlerini aşmamalarını isteyerek, “Trafikte saygılı olacaksınız, eğer saygıyı kaybederseniz, her şeyi kaybedersiniz. Trafik kurallarına uyacaksınız, ağzınızda kesinlikle araç kullanırken sigara olmayacak. Hızınızı çok iyi kontrol edeceksiniz” şeklinde uyarılarda bulundu.

  Keskin daha sonra Pazarcı esnafını ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinledi. Keskin, pazarcı esnafının belediye ile ilgili sıkıntı ve taleplerini de Belediye başkanı Ahmet Çakır’a ulaştırarak çözüm bulacaklarını ifade etti. Keskin, pazarcı esnafına, “Sorunlarınızı, sıkıntılarını her zaman bize bildirebilirsiniz. Siz sadece tezgahınızı açın, ekmeğinizi kazanın. Sorunlarınızı çözmek bizim boynumuzun borcu. Sizden sadece vatandaşlarımıza temiz, taze ve hijyenik ürünler satmanızı istiyorum. Siz Ahilik kurallarına uyun, yaşadığınız sorun olduğu zamanda biz gereken tüm girişimlerde bulunuruz, hakkınızı kimseye yedirmeyiz” diye konuştu.

 

 

Kaynak:  BURHAN KARADUMAN 

 

"
Tür DOSYA İNDİR