KESKİN: 'PARTİ LİDERLERİ TERÖRE KARŞI MİLLİ BİR DURUŞ GÖSTERMELİ'

KESKİN: 'PARTİ LİDERLERİ TERÖRE KARŞI MİLLİ BİR DURUŞ GÖSTERMELİ'

"

KESKİN: “PARTİ LİDERLERİ TERÖRE KARŞI MİLLİ BİR DURUŞ GÖSTERMELİ”

 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin,  “Dağlıca askerlerimize yönelik yapılan alçakça saldırıyı kınıyoruz. Her bölücü terör örgütü saldırısı sonucunda siyaset kurumunda yer alan parti liderleri artık mesaj yayınlama yarışına girmeyi ve bir birlerine laf yetiştirmeyi bir kenara bırakıp, terör örgütünü karşı birlikte hareket edip, çözüm üretmelidir” dedi.

 

  TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin yaptığı yazılı açıklamada, “Bölücü terör örgütleri son dönemde ülkemizdeki saldırılarını arttırmıştır. Son olarak Dağlıca’da meydana gelen saldırı yüreklerimizi bir kez daha derinden yaralamıştır.  Yaşanılan bu acı tabloyu ifade etmek için artık kelimeler yetersiz kalmıştır. Her alçak saldırı sonucunda aynı acıyı ve aynı üzüntüyü milletimizle birlikte paylaşıyoruz, yaşıyoruz. Ancak, yaşanılan durum milletimizi rahatsız ettiği kadar esnaf ve sanatkarımızı da rahatsız etmiştir. Kaybettiğimiz evlatlarımızı, yiğitlerimizi belki bir daha getirme şansımız yoktur, lakin yeni evlatlarımızı kaybetmeye de tahammülümüz kalmamıştır. Siyaset kurumu ve devletimizin kurumları biran önce bu acıların bir daha yaşanmaması için kalıcı ve köklü bir çözümü ortaya koymalıdır. Siyaset kurumunun ve devletimizin ilgili kurumlarının bölücü terör örgütlerine yönelik yapacağı ve ortaya koyacağı her türlü çalışmayı esnaf ve sanatkar kesimi sonuna kadar destekleyecektir. Dağlıca’da şehit düşen askerlerimize rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

 

“PARTİ LİDERLERİ TERÖRE KARŞI MİLLİ BİR DURUŞ GÖSTERMELİ”

  Keskin şunları söyledi;   “Her bölücü terör örgütü saldırısı sonucunda siyaset kurumunda yer alan parti liderleri artık mesaj yayınlama yarışına girmeyi ve bir birlerine laf yetiştirmeyi bir kenara bırakıp, terör örgütünü karşı birlikte hareket edip, çözüm üretmelidir.  Bölücü terör örgütü maalesef siyaset kurumunu oluşturan partilerin ve parti liderlerinin terör örgütlerine karşı milli bir duruş sergilememesinden cesaret almaktadır.  Parti liderleri bölücü terör örgütüne karşı milli birlik ve beraberliği göstermeli, siyasi çekişmelerini, siyasi ikballerini şehit cenazeleri üzerinden ve şehit cenazeleri sayılarında görme izzetsizliğinden vazgeçmelidir. Vatan evlatlarının,  gözünü kırpmadan vatan için şehit olduğu bir dönemde, parti liderleri hiçbir şeyi beceremiyorlarsa bile, bir araya gelmeyi ve birlikte hareket etmeyi denemelidirler. Terörün;  siyaset kurumunun kınama mesajları ile önlenmediğini öncelikle partilerin liderleri bilmelidir.”

 

"

Tür DOSYA İNDİR