Keskin'den Özal ve Hamido mesajı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile Malatya Belediyesi eski Başkanı Hamid Fendoğlu'nu rahmetle andıklarını bildirdi.

"

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile Malatya Belediyesi eski Başkanı Hamid Fendoğlu’nu rahmetle andıklarını bildirdi.

  Keskin yayınladığı mesajında, “Malatya esnaf ve sanatkar camiası olarak 8. Cumhurbaşkanımız, hemşehrimiz Turgut Özal’ı vefatının 23. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad olsun. Özal’ın Malatyalılara ve Malatya’ya karşı ayrı bir sevgisi vardı. Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi için göstermiş olduğu çaba hiçbir zaman unutulmayacaktır” dedi.

 

“MALATYA TARİHİNİN EN ÖNEMLİ EKONOMİK VE BEYİN GÖÇÜ YAŞANMIŞTIR”

  Keskin, 17 Nisan 1978 tarihinde bombalı paket suikastı sonucunda  gelini ve 2 torunu ile birlikte şehit olan Malatya Belediyesi eski Başkanı ve Malatya eski milletvekili Hamid Fendoğlu’nun ölüm yıldönümü nedeniyle ise, “Duamız ve ümidimiz, Malatya’nın ve Malatyalıların bir daha o karanlık günleri yaşamaması içindir.  Malatya tarihinin en karanlık günlerinden birisini yaşamıştır. Yaşanan olay, Hamid Fendoğlu’nun şahsında tüm Malatyalılara yönelik gerçekleştirilmiştir. Malatya tarihinin en önemli ekonomik ve beyin göçünü o dönemde vermiştir. Hamid Fendoğlu ve o olaylarda hayatını kaybedenleri bir kez daha rahmetle anıyoruz” ifadelerini kaydetti. 

"

Tür DOSYA İNDİR