KESKİN; '4 BİN ARAÇLIK AÇIK OTO PAZARI YAPILIYOR'

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Belediyesi?nin başlattığı çalışma ile yaklaşık 4-5 bin araçlık bir açık oto pazarı kurulacağını belirterek,
"

"

   KESKİN; “4 BİN ARAÇLIK AÇIK OTO PAZARI YAPILIYOR”

 

  Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Belediyesi’nin başlattığı çalışma ile yaklaşık 4-5 bin araçlık bir açık oto pazarı kurulacağını belirterek, “Bölgenin en büyük ve en modern açık oto pazarı Malatya’da kurulacak” dedi.

 

  Yeşiltepe Şehir Mezarlığı Yolu üzerinde Oto Galericiler Sitesi’nin yanındaki alanın Malatya Belediyesi tarafından başlatılan çalışma ile açık oto pazarına dönüştürüleceğini açıklayan MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Malatya Belediyesi hem ilimiz ve hem de bölgemiz için çok önemli bir hizmet eksikliğini gideriyor.  Malatya yapılan çalışmanın bitmesi ile birlikte yaklaşık 4-5 bin araçlık bir açık oto pazarı alanına sahip olacak. Belediyemiz alt yapısını bitirerek, hizmete girdiğinde Malatya’ya en azından yarım asırlık bir açık oto pazarı kavuşturulacak. Açık oto pazarı çevresi kapatılarak, modern alt yapısı ve sosyal tesisleri ile örnek bir alan olacak. Giriş ve çıkışları kontrol altında tutulacak. Otomobiller, otobüsler,kamyonetler ayrı ayrı noktalarda tutularak satıcılar ile müşterilere her türlü kolaylığın sağlanacağı bir alt yapısı olacak. Ben esnafımız adına böyle bir hizmeti Malatya’ya kazandıran  Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a ve buraya büyük emek veren Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Mert’e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

  Keskin, açık oto pazarının kurulması ile Malatya’daki galerici esnafı içinde önemli bir hizmet eksikliğinin giderileceğini ve Malatya’nın ikinci el oto satışında bölgenin önemli merkezlerden birisi durumuna geleceğini kaydetti.

 

 Keskin, Yeşiltepe hizmetler sitesi alanına bir banka şubesi kazandırmak için girişimlerde bulunduklarını ve galericiler sitesindeki sosyal tesislerde şubenin açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.  Keskin, bölgeye bir PTT Şubesinin kazandırılması içinde yine girişimlerin sürdüğünü kaydetti.

 Keskin, açık oto pazarının yerel seçimlerin ardından hızlandırılacak çalışmalarla kısa sürede hizmete girmesini beklediklerini ifade etti.

 

 

Kaynak:  BURHAN KARADUMAN

 

  

"

"
Tür DOSYA İNDİR